Diyet Sırasında Uzak Durulması Gereken 10 Besin

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Diyet Sırasında Uzak Durulması Gereken 10 Besin
28 Ağustos 2017 233 defa okundu 0 yorum

Sağlıklı şekilde kilo vermek herkesin artık hayalidir. Bakıldığında kilo vermek sanıldığı kadar zor değildir. Eğer ki diyet yapıyorsanız mutlaka uzak durmanız gereken besin grupları yer alıyor. Bu sayede hem sağlıklı şekilde kilo vermeyi sağlarken hem de kilo verme işlemlerinin daha kolay yapılmasını sağlarsınız.

Beyaz Ekmekten Uzak Durun

Diyet yapanların mutlaka uzak durması gereken besinlerden birisi de beyaz ekmektir. Beyaz ekmek kilo alımını sağlar ve kilo vermeyi doğal olarak da geciktirir. Beyaz ekmeğin hiçbir besin değeri  ve sadece karbonhidratla yüklüdür. Doğal olarak vücudunuz ekmek yediğinizde şeker yemişsiniz gibi davracak ve bu durumda sizin daha çabuk şekilde kilo almanıza neden olacaktır.

Ayçiçek Yağı Tehlikeli

Kilo almak istemiyorsanız o halde uzak durmanız gereken ürünlerden birisi de ayçiçek yağı olacaktır. İşlenmiş bir yağ olduğundan dolayı uzmanlar da mutlaka kilo vermek isteyen kişilerin ayçiçek yağından mümkün olduğunca uzak durmas gerektiğini söylüyor.

Patates Çok Fazla Yemeyin

Karbonhidratın zengin olduğu yiyeceklerden birisi de patatestir. Patates “diyet yaparken yememeniz gerekenler listesi”ne girer. Patatesi kızartıp da yemek diyetinizin bozulmasına neden olur. Fakat çok çekerse püre haline getirip yiyebilirsiniz.

%100 Meyve Suları

Her  ne kadar kesinlikle içmemeniz gereken bir besin olmasa bile abartılmaması sizin yararınıza olur.

Dondurma

Kalorisi oldukça fazla yüksek olduğundan dolayı doğal olarak dondurmadan uzak durulması gerekir. Özellikle diyet yapanlar dondurmaya çok fazla yanaşmamalıdır.

Fıstık Ezmesi Yenmemeli

Diyet Sırasında Uzak Durulması Gereken 10 Besin  arasında fıstık ezmesini de dahil edebilmemiz mümkün olacak.

İşlenmiş Etten Uzak Durun

Diyet listenizin içerisine asla almamz gereken besinlerden birisi de işlenmiş et olacaktır diyebiliriz.

Abur Cubur Yemeyin

Abur cubur yemekten kaçının. Özellikle çok yağlı olarak üreimi yapılan cipsler sizin için hiç yararlı olmadığı gibi diyet programlarınızın bozulmasına neden olur.

Soda Meyveli Olmasın

Soda içiyorsanız meyveli olanlar yerine daha çok sade olanları tercih etmeniz gerekmektedir.

Çikolata

Mutluluk hormonlarının salgılanmasına neden olan çikolatanın kalorisinin çok yüksek olduğunu ve kilo almanıza neden olduğunu bilseniz mutlu olmazsınız.