Diyet suları nasıl hazırlanır, Faydaları nelerdir?

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Diyet suları nasıl hazırlanır, Faydaları nelerdir?
30 Temmuz 2017 207 defa okundu 0 yorum

Diyet suları genelde diyet yaparken su içmede sorun yaşayan insanlara tavsiye edilir. Bunun yanında vücudun ph değerini dengelemesi içinde önerilmektedir.

Günlük yaşantıda çoğu insan, suyun tadı olmadığı için tüketiminde sorun yaşamaktadır. Alkali sular (diyet suları) bu sorunu ortadan kaldırır. Ph değerini dengelemesinin dışında suya da bir tat kazandıracaktır. Alkali suyun diyetlerde, alkali besinlerin yanında ek olarak içilmesi önerilir. Birçok faydası olduğu gözlenmiştir. Alkali su, vücut hücrelerinin emilme kapasitesini ve yenilenme hızını arttırır.

Tenin parlak bir dokuya sahip olmasını sağlar. Sürekli alkali su tüketen insanların günlük hayatta daha enerjik ve canlı olduğu da gözlenmiştir. Diyet yaparken alkali su tüketimi oldukça önemlidir. Diyetinizin dışında da günlük normal su tüketimi yerine de tercih edebilirsiniz. Alkali sular doktorlar ve uzmanlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Vücuda verdiği bir zarar yoktur.

Alkali suyun hazırlanışı zahmetsiz ve kolaydır. Yazılan tariflerden size en uygununu seçebilir ve diyetiniz boyunca tüketebilirsiniz.

Limonlu Alkali Suyunun Hazırlanışı

2 litre suyun içine 1 adet limon dilimlenerek konur. Limonlar sıkılmamış olmalıdır. 1 gece suyun içinde bekletmeniz yeterlidir. Sonra alkali suyunuz hazır olacaktır. Malzemeler içilen suyun miktarına göre ayarlanabilir. Örneğin, 4 litre suya 2 adet limon dilimleyebilirsiniz.

Karbonatlı alkali suyunun hazırlanışı​​

Öncelikle eczanelerden karbonat almanız gerekmektedir. Karbonatın doğal olduğuna emin olmalısınız. Bu tarifte 2 litre suyun içine 1 kaşık karbonat eklenir. İçindeki çözelti karıştırarak hazırlanır. Taneler tamamen kaybolduğunda alkali suyunuz hazır olacaktır.

Ender Saraçlı alkali su tarifi

Ender Saraçlı tarifine göre, 2 litre suyun içine 1 kaşık bal ve 1 adet limon eklemelisiniz. Hazırladığınız suyun içine 1 kaşıkta karbonat attıktan sonra karıştırmalısınız. Alkali suyunuz hazır olduktan sonra yemeklerin üzerinde gezdirebilir ya da direk içerek tüketebilirsiniz.